Budownictwo modułowe

Od wielu lat obserwowana jest rosnąca grupa inwestorów, zainteresowana uniknięciem kosztownej budowy obiektów w technologii tradycyjnej, a decydująca się na stały budynek modułowy. Związane jest to z szybkim czasem realizacji, gdyż budynek produkowany jest w fabryce, a następnie montowany w miejscu przeznaczenia. Dodatkowo, jeżeli pojawi się sytuacja potrzeby zmiany miejsca lokalizacji obiektu lub przeniesienia działalności, wtedy wynajmowany budynek kontenerowy demontujemy i stawiamy w nowym miejscu.

Caro Design prowadzi wynajem budynków kontenerowych przeznaczonych do stałego użytkowania. Stosowane rozwiązania techniczne i konstrukcyjne, świetnie spełniają wszelkie wymagania sanepidu, przepisów przeciwpożarowych oraz ogólnych przepisów budowlanych.

Możliwość łączenia budynków oraz dowolnego montowania ścian i drzwi, zapewnia tworzenie przestronnych korytarzy, sal lekcyjnych, sal konferencyjnych, łazienek, jadalni, kuchni i przestronnych biur oraz serwerowni. Realizujemy wykonawstwo modułowych klatek schodowych, schodów zewnętrznych i podestów.

Dodatkowo  kontenery pod wynajem tworzące stałe budynki modułowe mogą być indywidualnie aranżowane, tak aby w przyjazny sposób integrowały się z otoczeniem oraz zapewniały wysoki komfort użytkowania. Przy długoterminowym wynajmie, istnieje możliwość wyboru koloru fasady lub zastosowania innych dodatkowych materiałów.

Budynek oparty na  kontenerze pod wynajem może posiadać max trzy kondygnacje oraz dowolną ilość połączonych ze sobą w poziomie kontenerów. Budynki modułowe mogą być wyposażane w wynajmowane meble oraz inne wskazane indywidualnie wyposażenie. Nieodłącznym elementem nowo stawianych obiektów wielomodułowych jest system klimatyzacji i wentylacji, który ustalony jest osobno, poza standardową ofertą.
Budynki wielomodułowe oparte na kontenerze mogą być zaprojektowane jako: 

 • Przedszkola modułowe 
 • Szkoły modułowe 
 • Biurowce, siedziby firm 
 • Portiernie 
 • Hotele modułowe 
 • Zaplecza sportowe 
 • Jadalnie

TYMCZASOWE BUDYNKI MODUŁOWE

Kontenery pod wynajem przystosowane są do użytkowania bezpośrednio na wypoziomowanym gruncie lub innej utwardzonej powierzchni. Najczęściej wykorzystywane są jako zaplecza i biura terenowe przy realizowanych inwestycjach.

Modułowa konstrukcja kontenerów pozwala na dowolną konfigurację obiektu, dedykowaną pod konkretną grupę pracowników. Projektując tego typu budynek, uwzględniamy jego dokładne przeznaczenie zapewniając komfortowe pomieszczenia biurowe, biura typu „open space”, pojedyncze gabinety, szatnie, kuchnie, jadalnie, pomieszczenia socjalne, przestronne korytarze i klatki schodowe oraz pomieszczenia ochraniające infrastrukturę informatyczną.

Niejednokrotnie przy prowadzonych inwestycjach istnieje potrzeba zabezpieczenia pracownikom noclegu. W tym celu oferujemy modułowe hotele pracownicze, w których każdy moduł zawiera aneks kuchenny wraz z lodówką, łazienkę i przestrzeń mieszkalną. Stałym elementem tego typu budynku są kontenery typu hotelowego, wyposażone w samodzielny aneks kuchenny, toaletę, wielostanowiskowe łazienki.

Zapewniamy indywidualne doposażenie i aranżacje zgodnie z wymaganiami. 

 • Biura budowy 
 • Pawilony handlowe 
 • Budynki usługowe 
 • Budynki eventowe 
 • Zaplecza sportowe 
 • Zaplecza sanitarne 
 • Stróżówki 
 • Szatnie pracownicze 

BUDOWNICTWO MODUŁOWE

Szybko, ekonomicznie i kreatywnie

Budownictwo modułowe pod wynajem to rozwiązanie od niedawna rozpowszechnione w naszym kraju. Ideą oferowanych rozwiązań jest tworzenie budynku kontenerowego poza miejscem jego przeznaczenia, a następnie wynajęcie i postawienie w miejscu wskazanym przez klienta. Budynek modułowy powstaje w profesjonalnych warunkach, gdzie pracownicy dysponują odpowiednią wiedzą, doświadczeniem i wysoką kulturą techniczną. Niezwykle ważna jest wiedza z zakresu projektowania kontenerów, produkcji kontenerów, kontroli jakości i ich montażu.

Powtarzalne, wysokiej jakości materiały, nowoczesne standardy produkcji umożliwiają znaczne skrócenie czasu powstania budynku kontenerowego w relacji do innych technologii.

Powtarzalność wymiarów kontenera i zastosowanych profili stalowych powoduje, że konstrukcja budynku modułowego jest stabilniejsza i wytrzymalsza od innych rozwiązań znanych na rynku. Pojedyncze kontenery z które tworzą budynek modułowy, są zaprojektowane do wielokrotnego transportu, rozładunku i montażu. Bardzo często budynki stawiane są w trudnych warunkach terenowych, gdzie poddawane są licznym niesprzyjającym okolicznościom.

Proces produkcji kontenera w zakładzie produkcyjnym pozwala na wyeliminowanie wszelkich wad i niedoskonałości. Wszystkie etapy produkcji kontenera podlegają pełnej kontroli i profesjonalnemu nadzorowi. Elementy nie spełniające kryteriów rygorystycznej kontroli jakości, są eliminowane i zastępowane właściwymi.

Tworzenie budynku modułowego pod ścisłym nadzorem w zakładzie produkcyjnym to również ściślejsze przestrzeganie zasad bezpieczeństwa pracy, przepisów ochrony środowiska naturalnego oraz kontrola powstających odpadów.

Zalety budynków modułowych pod wynajem:

 • krótki czas realizacji –  budynek modułowy pod wynajem powstaje w bardzo krótkim czasie. Może to być biurowiec, siedziba firmy, hotel pracowniczy, szkoła czy przedszkole. Potrzebny jest tylko projekt budynku i produkcja może się od razu rozpocząć. Produkcja kontynuowana jest bez względu na warunki pogodowe, a w jej trakcie mogą być prowadzone prace ziemne, przygotowujące warunki do posadowienia kontenera w miejscu jego przeznaczenia. 
 • komfort wynajmującego – osoba zamawiająca obiekt modułowy, nie jest bezpośrednio zaangażowana w proces produkcyjny, zna termin oddania budynku do użytkowania i może się skupić na innych obowiązkach.
 • mobilność – konstrukcja budynku modułowego oparta jest na powtarzalnych, standardowych kontenerach. Budynek może być dowolnie rozbudowywany lub pomniejszany przez dodawanie lub odejmowanie kontenerów. Budynki mogą przewożone i stawiane na dzierżawionym terenie.
 • trwałość – wynajmowany budynek kontenerowy wykonany jest z solidnych materiałów, umożliwiający długoletnie użytkowanie.
 • wysoka jakość użytkowania – budynki oparte na kontenerach posiadają wysokie parametry izolacyjne, można w nich bezpiecznie przebywać lub instalować kosztowne wyposażenie.
 • kreatywność – poza ramą kontenera , możemy dowolnie stosować materiały wykończeniowe, stosować je wewnątrz jak i zewnątrz budynku.
 • nowoczesny design – nasz zespół projektantów i konstruktorów oraz ekipy montażowe, wykonają funkcjonalny i atrakcyjny architektonicznie budynek.
 • niski koszt – szybki czas realizacji budynku pozwala obniżyć koszty wykonania budynku w porównaniu do innych technologii. Wynajmowany budynek kontenerowy jest przekazywany na określony okres czasu, a koszt wynajmu rozliczany jest w okresie miesięcznym. Koszt najmu podlega negocjacjom w zależności od liczby i okresu wynajmu kontenerów. 

Wysoka jakość. Indywidualne rozwiązania.
Skontaktuj się z nami: